درباره شرح مسئولیتهای ناظر آبفا فرمودید ناظر آبفا همون ناظر تاسیسات مکانیکی هست و در جایی گفتید حتی باید دودکشها را هم …

پرسش

درود جناب میر رضوی
بنده در زمینه نظارت تاسیسات مکانیکی ،نظارت آبفا و نظارت گاز فعالیت دارم. قبل از هرچیز لازمه بابت تلاشی که در زمینه آشنا کردن جامعه مهندسی با مباحث حقوق مهندسی متحمل میشوید از شما تشکر کنم. بنده تمام مباحث رو از ابتدا گوش کردم و در امر نظارت بعد از آشنا شدن با کانال حقوق مهندسی واقعا دیدگاه و روش کارم متحول شد. بابت این آگاهی بخشی متشکرم.  در جلسه آخر درباره شرح مسئولیتهای ناظر آبفا فرمودید ناظر آبفا همون ناظر تاسیسات مکانیکی هست و در جایی گفتید حتی باید دودکشها را هم نظارت بر اجرا داشته باشد.
جسارتا عطف به توافقنامه آبفا مابین سازمان نظام مهندسی استان تهران و آبفای استان تهران که بر اساس شیوه نامه آبفا اجرایی شده و شرح وظایف وچک لیستهای معرفی شده در شیوه نامه، ناظر آبفا فقط موظف به نظارت بر اجرای سیستم آب باران ، فاضلاب،ونت فاضلاب، آبرسانی، آتش نشانی و استخر میباشد.  یعنی در واقع نظارت بر سیستم گرمایش و سرمایش و تهویه و اجرای دودکش ها برعهده تک ناظره و مباحث مرتبط با دودکش و لوازم گرمایشی گاز سوز و تامین هوای لوازم گاز سوز علاوه بر تک ناظره بر عهده ناظر گاز نیز میباشد و در شرح وظایف ناظر آبفا نیست.
با سپاس

پاسخ مهندس کامیار میررضوی

چون این موضوع نظارت آبفا خیلی جدید است و پرونده مرگ خاموش در تک ناظره بهمراه ناظر آبفا تاکنون نداشته ایم ، باید صبر کنیم ‌تا پرونده مرگ خاموشی پیش بیاید و بعد نظر بدهیم .
فعلا حرف شما را میتوانم بپذیرم ، اما شرط عقل حکم میکند که ناظر آبفا موارد تاسیساتی بالاخص دودکشها و دریچه تبادل هوا را نیز مورد مداقه قرار داده و سپس تائیدیه بدهد .

پاسخ ( 1 )

  1. چون این موضوع نظارت آبفا خیلی جدید است و پرونده مرگ خاموش در تک ناظره بهمراه ناظر آبفا تاکنون نداشته ایم ، باید صبر کنیم ‌تا پرونده مرگ خاموشی پیش بیاید و بعد نظر بدهیم .
    فعلا حرف شما را میتوانم بپذیرم ، اما شرط عقل حکم میکند که ناظر آبفا موارد تاسیساتی بالاخص دودکشها و دریچه تبادل هوا را نیز مورد مداقه قرار داده و سپس تائیدیه بدهد .

    بهترین پاسخ
    لغو بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ